Apró hidakkal, tavacskákkal, tündérrózsákkal és lótuszvirágokkal teszi emlékezetessé a kikapcsolódást egy japánkerti séta. Szereted a hangulatos kőszobrokat és szívesen nevelgetnél egy bonsai cserjét az otthonodban? Meríts ihletet az alábbi 5+1 japánkert színes világából!
Zuglói japánkert, Budapest
A zuglói japánkertet Varga Márton tervezte és építette 1928-ban. Érdekessége, hogy a japán császári család tagja, Takamacu herceg és felesége 1931-ben felkereste a kertet, ami látogatásuk alkalmával annyira elnyerte a tetszésüket, hogy növényeket ajándékoztak, ültetés céljából.
Zugló csodás parkja, a hazánkban elsőként megépült, közel 100 éves japánkert hatalmas népszerűségnek örvend, évente több ezren keresik fel a természeti kincsei miatt.
Egy budapesti kirándulás során kihagyhatatlan program a japánkert felfedezése, őszi sétákhoz remek úti cél.
Szentendrei japánkert, Szentendre
A szentendrei japánkert 2016-ban nyílt meg a nagyközönség előtt, azóta minden korosztály örömmel választja a kertet szabadidős kikapcsolódáshoz.
Bár a japánkert nem túl nagy, így nem sok idő bejárni, ám a növényzet, a fák, a tó és a hozzá tartozó patak, illetve a csobogó annál szebb látvánnyal ajándékoz meg.
Séta közben a kihelyezett padokra leülhetsz egy kicsit megpihenni, beszélgetni, de a japánkert ideális helyszíne lehet akár egy romantikus randevúnak is.
Tuzson János Botanikus Kert, Nyíregyháza
A nyíregyházi Tuzson János Botanikus Kert a Sóstói-erdő szomszédságában található, az 5,6 hektáros területen fekvő kert több mint 2500 növényfajjal várja a látogatókat.
Ha szereted a természetközeli élményeket, és szívesen tennél egy őszi sétát Nyíregyháza egyik legszebb részén liliomok és bambuszok között, bátran vedd célba az arborétumot.
Akár gyerekekkel is útnak indulhatsz, kalandnak értékelik majd a japánkert látnivalóinak felfedezését.
Szegedi Füvészkert, Szeged
A Szegedi Füvészkert hazánk egyik legnagyobb botanikus kertje, ami gyönyörű környezettel és barátságos hangulattal várja az érdeklődőket.
Igazi kuriózum, hogy Közép-Európában csak itt látható indiai lótusz, amely virágzáskor felejthetetlen látvánnyal ajándékoz meg.
Az üvegházakban banánnal, kávéval, orchideával, kaktuszokkal és húsevő növényekkel is találkozhatsz, egy őszi séta során a Füvészkert japánkertjében a tori kapuval is érdemes egy szelfit készíteni.
ELTE Füvészkert, Budapest
A keleti kultúra hangulata az ELTE Füvészkertjében is érződik, az Ázsia kertben tett séta egész évben kellemes programnak ígérkezik.
A japánkert legismertebb rendezvénye a japán kultúrát bemutató Sakura-napok, míg a Ginkgo-napokon örökbe fogadhatsz ginkgo fákat is. A törpe fajtájú fákat dézsában nevelheted a saját kertedben vagy erkélyeden. Jól hangzik, nem igaz?
Schönbrunn japánkertje + Setagayapark
A schönbrunni palota kertészei 1913-ban egy kis japánkertet építettek, amelyet később nem használtak, ám a kertet az 1990-es évek végén helyreállították, így napjainkban teljes pompájában tündököl.
A japánkert vízeséssel, liliomos tóval, Bonsai-szerű fákkal és cserjékkel várja a Schönbrunnba érkező látogatókat.
+ 1 tipp: A Setagayaparkot is vedd fel a listádra, a kertet 1992-ben a japán Ken Nakajima tájkertész tervezte. A japánkert tavacskával, patakkal, szökőkúttal, kőszobrokkal és díszcseresznyefákkal teszi felejthetetlenné az őszi sétákat.
Örömmel elmerülnél a természetközeli élményekben? Szervezz többnapos kikapcsolódást egy-egy hangulatos japánkert közelében, nálunk biztosan megtalálod hozzá a tökéletes szálláshelyet is >>
5 mesés arborétum – Köszöntsd az őszt a legszebb kertekben! >>
TIPP: Töltsd le most a Szallas.hu mobil appot ingyenesen, találj és foglalj szállást egyszerűen! Letöltöm Androidra >> , Letöltöm iOS-re >>
(Képek: Szallas.hu, shutterstock)