Tudtad, hogy a Balaton-felvidéken több olyan titokzatos balatoni templomrom is vár, amely nemcsak izgalmas történetével, hanem festői szépségével és panorámájával is felhívja magára a figyelmet? Mutatjuk azokat a helyeket, ahova mindenképpen érdemes ellátogatni!
5 titokzatos balatoni templomrom
A következő 5 titokzatos balatoni templomrom bakancslistás úti cél a Balaton-felvidéken, ideális választás azok számára, akik szívesen felfedeznék a Balaton környékének rejtett kincseit.
Szent Miklós-szeg, Veszprém
A Szent Miklós Plébániatemplom a XIII. században épült, a hajdani templom körül még a XVI. században is temetkeztek. A mai Kálvária-domb és a Szent Miklós-szeg felújítása 2006-ban végződött.
Az egykor itt álló templom romjait mindenképpen érdemes felkeresni egy veszprémi városnézés során, annál is inkább, mert a város számos történelmi emlékkel várja a látogatókat.
Szent András templomrom, Taliándörögd
Taliándörögd község Veszprém megyében, a Tapolcai járásban fekszik, Nagyvázsonytól mindössze 15 perces autóútra. A község egyik legismertebb látnivalója a titokzatos balatoni templomrom, vagyis a Szent András templom romja.
Foglalj szállást a közelben >>
A templomot a 14. század elején építették kora-gótikus stílusban, ám sajnos csak 1578-ig használhatták, ezután a török pusztítás áldozata lett. A romokat 1840-ben felrobbantották, így napjainkban már csak a maradványok emlékeztetnek az egykori templomra.
Boldogasszony templomrom, Dörgicse
A Boldogasszony tiszteletére felszentelt alsódörgicsei romtemplom Dörgicse egyik legszebb látnivalója, egyben ez a legnagyobb és legimpozánsabb templom is.
A templom 1548-ban leégett, és bár az 1940-es évek környékén megerősítették, a terület feltárását csak 1970 körül kezdték meg.
Szállások Dörgicse környékén >>
Érdekesség, hogy a titokzatos balatoni templomrom körül piknikezésre és szalonnasütésre is van lehetőség, ráadásul a rom mellett mesés panoráma vár.
Avasi templomrom, Szigliget
Sajnos Szigligeten már csak az Avasi templom romjaival találkozhatunk, ugyanis a templom a törökök támadása során pusztulásnak indult az 1550-es években. Egy szigligeti kirándulás alkalmával érdemes megnézni a templomromot, amelyhez egy különleges legenda is fűződik.
A történet szerint a templom előtt egy kőkecske állt, mellyel a helyi gyerekek szívesen játszottak. Egyik nap megjelent egy katona, aki kettévágta a kecskét, amely rengeteg aranypénzt rejtett. Az elbeszélések szerint a kecskét a törökök hagyták ott, a katona is török volt, ezért tudta, hogy mit talál a kecskében.
Apáti templomrom, Tihany
Az Apáti templom a 12-13. században, román stílusban épült, ez az egyetlen megmaradt emléke az egykori Apát településnek, amely a török uralom alatt teljesen elpusztult. A templomromot 1942-ben kezdték renoválni, majd 1999-ben teljesen felújították.
A titokzatos balatoni templomrom kívülről bármikor megtekinthető, az épület alkalmanként szentmiséknek és koncerteknek is otthont ad. A maradványokat gyalogosan is kényelmesen meg lehet közelíteni.
Szívesen felfedeznéd a Balaton-felvidék templomromjait? Élvezd a múltidéző kalandtúrát, foglalj szállást a többnapos pihenéshez >>
TIPP: Töltsd le most a Szallas.hu mobil appot ingyenesen, találj és foglalj szállást egyszerűen! Letöltöm Androidra >> , Letöltöm iOS-re >>
(Képek: Szallas.hu)